עיצוב לוגו לביה"ס הגבוה למקצועות האיפור - ירין שחף
עיצוב סדרת מוצרים לבית הספר מס' 1 למקצועות האיפור - ירין שחף
עיצוב סדרת מגזינים לבית הספר מס' 1 למקצועות האיפור - ירין שחף
קונספט, הפקה ועיצוב קמפיינים עבור ביה"ס למקצועות האיפור - ירין שחף


ירין שחף - case study

הרקע

בית הספר הגבוה למקצועות האיפור, נוסד ב-1986 ע"י המאפר ירין שחף המתמחה בהכשרת מאפרים מקצועיים בתחומי איפור יופי, איפור אופנה, טלוויזיה, קולנוע ותיאטרון.

ירין שחף -  בעלים של ביה"ס מספר 1 לאיפור מקצועי:

"...הקשר המקצועי שלי עם סטודיו אירית חיון החל לפני 6 שנים, והיום אני יכול לתאר את המפגש בינינו כאבן דרך משמעותית בהתפתחות העסקית של בית הספר שבניהולי. אירית וצוותה השכילו לראות את המותג "ירין שחף" בעדשה רחבה והטיפול בנו היה הרבה מעבר לעיצוב. אירית התעקשה במקצועיותה, להגדיר מחדש את מכלול האלמנטים ולהפכם למקשה אחת מגובשת, תוך יצירת זהות ייחודית לנו, ובמקביל הובילה קמפיינים פרסומיים ובחירת פרזנטוריות המותאמות לערכי המותג".

האתגר

ליטול מותג בעל 22 שנות מוניטין, ותיק, מוכר ואיכותי, לזהות את חוזקותיו, להכיר בהיסטוריה ובנכסיו ולתוך כל אלו לצקת ערכים מגובשים ולבנות עבורו מעטפת ויזואלית ,עדכנית המבדלת אותו מן המתחרים.


התוצאה

בשנת 2002 עם התפתחות ענף האיפור בארץ והתעצמות התחרות, הוחלט לרענן את המותג ולהתוות לו שפה ייחודית ומבודלת. בניתוח מעמיק של המותג ניכר היה שיתרונו היחסי של ירין שחף כמאפר היא העובדה שירין שחף, לצד היותו מבכירי המאפרים בארץ, זוכה להכרה ולהערכה על כישוריו כמורה בעל יכולות הקנייה יוצאות דופן. מכאן נגזר הערך המוביל של המותג: ירין שחף – בית הספר מס' 1 למקצועות האיפור.

זהות ויזואלית עקבית, מלאת השראה, היא המבדלת את ירין שחף מכלל בתי הספר לאיפור.

השפה שהוגדרה נושאת בחובה: עוצמה, ניקיון, קלאסיות, עקביות ושיטתיות. הצבעוניות שנבחרה הינה שחור, לבן ונגיעה של אדום, צבעוניות על זמנית, המשדרת קלאסיות ויוקרה.

המיתוג כלל עיצוב לוגו חדש ועדכני, יצירת מעטפת גרפית לבית הספר, עיצוב מוצרים, קונספט ועיצוב מגזין בית הספר, קמפיינים פרסומיים ובחירת פרזנטוריות.

תהליך המיתוג שבוצע באופן שיטתי ועקבי תורם רבות לצמיחת בית הספר, קידומו התדמיתי, שיפור ביצועיו העסקיים, וביסוסו בשוק כמותג מוביל. בשנה האחרונה, הועתק ביה"ס לאיפור, למשכנו החדש בלב תל אביב והינו היחידי בגודלו בישראל, הנושא את שפת המיתוג החדשה.

ירין שחף

בית הספר מס' 1 למקצועות האיפור
.